چاپ        ارسال به دوست

به گزارش معاونت فرهنگی دانشجویی:

مراسم گرامیداشت روز دانشجو برگزار گردید

مراسم گرامیداشت روز " دانشجو "  روز (دوشنبه) 96/9/13 با حضور رئیس دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی ، مسئول نمایندگی دفتر نهاد رهبری در دانشگاه ، معاون فرهنگی – دانشجویی ، مدیران دانشجویی و فرهنگی، و جمع کثیری از دانشجویان در سالن شهید احمدی روشن این دانشگاه برگزار شد.

   دکتر " محمد کمالی " رئیس دانشگاه در این مراسم ضمن اشاره به کمبودهایی که در حوزه دانشجویی و مشکلاتی که در خوابگاه ها ، کلاس ها و مسایل رفاهی مانند سرویس ایاب و ذهاب است ، گفت: ان شاالله با بررسی مکانیزم های اجرایی و طراحی مکانیزم های جدید ، این مشکلات را بمرور مرتفع خواهیم کرد.

   وی به تعریف مقام معظم رهبری در خصوص " دانشجو " اشاره کرد و افزود: ایشان فرمودند، " کسی که طالب علم است و آینده از آن اوست " تعریف دانشجو است و این تعریف دارای دو تعبیر مهم است ، به این معنا ، " کسانی که کشور را به لحاظ علمی و اجرایی اداره می کنند ، دانشجویان هستند " و منظور این است که ما باید خود را بلحاظ "علم ، تحقیق و پژوهش " و همچنین از جهت " معنویت ، تعهد و تدین " تقویت کنیم .

   رئیس دانشگاه ادامه داد، اگر" علم آموزی ، تدبر و دانش " را یک بال و " تدین و تعهد" را بال دیگر فرض کنیم ، نشان می دهد که هردو جنبه برای انسان لازم بوده و اگر هر دو را تقویت کنیم ، به آنچه که مقام معظم رهبری مدنظرشان هست ، دست می یابیم.

   وی به دیدارشان با دانشجویان در خوابگاه امام حسین (ع) اشاره کرد و گفت: برغم وجود مشکلات ، انتظار دارم که شما با وضعیت کنونی دانشگاه ، کمی همدردی کنید . هرچند که من معتقدم ، باید تمامی امکانات دانشگاه برای ایجاد امنیت و فضایی ایمن و خوب برای درس خواندن و پرورش روحی دانشجویان صرف شود.

   دکتر کمالی تاکید کرد: همه همکارانم را موظف کردم که برای دانشجو و استاد احترام قائل باشند ولی این نیاز به درک متقابل دارد. نقد همیشه بسیار خوب است اما از چی نقد می کنیم نیز باید مهم باشد . مثلا گفته می شود که " ریاست جدید دانشگاه با کارهای فرهنگی و سیاسی مخالف است "  ، درصورتی که ما اگر چیزی را بسازیم و به کسی نسبت بدهیم ، درست نیست.

    وی با تبریک به مناسبت هفته وحدت و میلاد حضرت رسول اکرم (ص) ، افزود: ان شاالله ما که پیروان آن حضرت هستیم ، " اخلاق " را سرلوحه کار خودمان قرار بدهیم ، یک محیط اخلاقی و یک اخلاق حرفه ای داشته باشیم تا با اتمام تحصیلات ، وقتی وارد جامعه می شویم ، در این مسیر قرار بگیریم.

    سپس ، حجت الاسلام والمسلمین " وحید معتمدی " مسئول نمایندگی دفتر نهاد رهبری در دانشگاه طی سخنان کوتاهی ، سه مناسبت را تبریک گفت .

    وی ، میلاد نبی مکرم اسلام حضرت محمد (ص) که باید تلاش کنیم تا ایشان الگوی تمام عیار در زندگی همه ما باشند. گرامی داشت روز دانشجو و شهادت سه دانشجوی مبارز با استکبار و همچنین ایام خجسته پیروزی مقاومت در منطقه که مدافعان حرم نیز بخشی از شهدا را تشکیل می دهند، تبریک گفت.

    حجت الاسلام والمسلمین معتمدی پیشنهادی نیز به دست اندرکاران برگزاری این مراسم در معاونت فرهنگی – دانشجویی دانشگاه ارائه داد که ان شاالله برای روز دانشجوی سال آینده ، نمایندگان تشکل ها و صنوف مختلف دانشجویی سخنانشان را در ابتدای مراسم داشته باشند و سپس مسئولان سخن بگویند تا بتوانند به خواسته های دانشجویان پاسخ بدهند.

   در ادامه این مراسم ، مسئولان تشکل های بسیج دانشجویی ، انجمن اسلامی دانشجویان و دبیر کانون های فرهنگی دانشجویان سخنانی ایراد کردند که متعاقبا اطلاع رسانی می شود.

   همچنین در پایان این مراسم که با برنامه های هنری ، انتقادی و طنز دانشجویان همراه بود ، با حضور ریاست ، معاون فرهنگی و مدیران دانشجویی و فرهنگی دانشگاه ، از ۵۴ دانشجوی این دانشگاه که حائز رتبه های اول تا سوم شش رشته مقطع کارشناسی ورودی سال های ۹۳ ، ۹۴ و ۹۵ بودند و همچنین ، ۴۰ دانشجوی رتبه اول ورودی سالهای ۹۴ و۹۵ در ۲۰ رشته کارشناسی ارشد ، تقدیر بعمل آمد.


١٢:٥٥ - سه شنبه ١٤ آذر ١٣٩٦    /    عدد : ١١٠٥٨    /    تعداد نمایش : ١٣٩٨خروج
دانشگاه علوم بهزیستی...تماس با دانشگاهمعاونت آموزشمعاونت تحقیقات و فناوریمعاونت درماننقشه سایت دانشگاه

Copyright © 2009 U.S.W.R - All rights reserved .University of Social Welfare and Rehabilitation