آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 17816 | بازدیدکنندگان آنلاين : 4 
دوشنبه ٣١ ارديبهشت ١٣٩٧
 


  چاپ        ارسال به دوست

به گزارش معاونت فرهنگی دانشجویی:

جشن فارغ التحصیلی برگزار گردید

جشن فارغ التحصیلی  دانشجویان روز دوشنبه 13/6/96 به همت معاونت فرهنگی – دانشجویی و با حضور رئیس دفتر توسعه فناوری وزارت بهداشت ، ریاست ، معاونان ، مسئول نمایندگی دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه، جمعی از اعضای هیات علمی دانشگاه علوم بهزیستی و صدها دانشجوی فارغ التحصیل مقاطع مختلف تحصیلی سال ۹۶- ۹۵  در سالن شهید احمدی روشن دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی برگزار شد.

   این مراسم با سخنرانی مسئولان دانشگاه و دکتر " حسین وطن پور " رییس دفتر توسعه فناوری وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی آغاز شد .

    رئیس دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی در مراسم جشن دانش آموختگی دانشجویان این دانشگاه گفت : دفتر کاریابی با همکاری معاونت فرهنگی – دانشجویی ، برای اشتغال فارغ التحصیلان و برقراری ارتباط بین آنان با ارگانهایی که  به حوزه توانبخشی مربوط هستند، دایر می شود.

     دکتر " حمیدرضا خرم خورشید " خطاب به فارغ التحصیلان افزود:  کارآیی دفتر کاریابی دانشگاه نیز به تکمیل اطلاعات فارغ التحصیلان و ارتباط مستمر آنان با دانشگاه ، بستگی دارد.

   وی تاکید کرد که این مراسم فارغ التحصیلی نیست و شما به عنوان سفیران و پیام آوران دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی در کل کشور هستید و حتما ارتباط خود را با دانشگاه حفظ کنید تا هم شما از امکانات دانشگاه و هم ما بتوانیم از توانایی علمی و حرفه ای شما عزیزان استفاده کنیم .

    دکتر خرم خورشید همچنین با اشاره به قولی که ابتدای مسئولیت داده بود و از برگزاری مراسم فارغ التحصیلی حمایت خواهد کرد، گفت: خوشبختانه طی سه سال اخیر این مراسم برگزار شد چرا که معتقدم  این روز ، یکی از روزهای خاطره انگیز برای هر دانشجو است و نقطه عطفی در زندگی دانشجویان محسوب می شود.

   وی افزود: هرچند که دوران تحصیل مانند بسیاری از مقاطع زندگی ، سخت و با مشکلات همراه است ، اما پس از فارغ التحصیلی به شیرینی و لذت این دوران پی می بریم .

   رئیس دانشگاه  یادآوری کرد که سعی و تلاشم طی سه سال مسئولیتم در دانشگاه ، بر این بوده چیزی برای دانشجویان کم نگذاریم و در همین ارتباط ، از همراهی معاونت ها و مدیران تمامی واحدها و بخش های دانشگاه تشکر می کنم .

   وی  در پایان سخنانش ، از تمامی دست اندرکاران برگزاری این مراسم تشکر و قدردانی کرد.

*******

    در ادامه این مراسم ، دکتر " مسعود فلاحی خشکناب " معاون فرهنگی – دانشجویی دانشگاه علوم بهزیستی با ارائه گزارشی از تعداد فارغ التحصیلان امسال گفت: دانشگاه در سال تحصیلی ۹۶ – ۹۵ ،  ۳۲۵ نفر فارغ التحصیل داشت ، که از این تعداد، ۳۹ تن PHd  گرفته ، و ۹ نفر در دستیاری روانپزشکی ،  ۱۲۴ نفر در مقطع کارشناسی و ۱۴۸ تن نیز در مقطع کارشناسی ارشد ، فارغ التحصیل شدند.

    وی افزود: اتمام تحصیلات این تعداد دانشجو ، نتیجه تلاش و فعالیت گروهی دانشجویان ، خانواده ها و مسئولان و اساتید گروههای مختلف آموزشی و پژوهشی دانشگاه بوده است.

   دکتر فلاحی با اشاره به انتخاب دانشجویان برتر ، اظهارداشت:  انتخاب دانشجویان برتر در مقطع کارشناسی براساس معدل دانشجویان ، در مقاطع کارشناسی ارشد ، به ازای هر پنج دانشجو و در مقطع دکتری ، یک نفر به ازای سه دانشجو انجام شده است.

    وی خطاب به فارغ التحصیلان افزود: شکرگزار خداوند بخاطر امکاناتی که از سوی خانواده و دانشگاه در اختیارتان گذاشته تا تحصیل کنید ، باشید ، ضمن آنکه همیشه خود را بلحاظ  دانش و علم ، به روز نگهدارید و خدمت به بیماران را سرلوحه کار و آینده خود قرار بدهید و کم انگیزگی را کنار بگذارید.

   معاون فرهنگی دانشگاه با اشاره به سالروز تولد دکتر حسابی در ۱۲ شهریورماه ، ابراز امیدواری کرد که تک تک فارغ التحصیلان این دانشگاه ، دکتر حسابی آینده کشور باشند.

   دکتر فلاحی در پایان سخنانش ، از ریاست دانشگاه بابت حمایت هایشان از اجرای این برنامه و همچنین تمامی دست اندرکاران در واحدهای مختلف دانشگاه که در برگزاری این مراسم نقش داشتند ، تشکر و قدردانی کرد.

*******

حجت الاسلام والمسلمین " وحید معتمدی " مسئول نمایندگی دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه نیز در بخشی از این مراسم ، برگزاری جشن دانش آموختگی دانشجویان در ایام میان دو عید بزرگ قربان و غدیرخم و آستانه عید ولایت امیرالمومنین (ع) ، را بسیار مبارک دانست .

    وی با اشاره به اینکه علم ، بسیار بسیار ارزشمند است ولی علم بصورت مطلق ، ارزشمند نیست ، گفت: نکاتی وجود دارد که جنبه مثبت یا منفی به علم داده و می تواند سبب سقوط عالم و یا باعث صعود وی شود.

    حاج آقا معتمدی بنقل از روایات اهل بیت افزود: از نظر اهل بیت ، " از علم عالم باید مردم بهره مند بشوند و کسانی که مردم نتوانند از علمشان بهره ببرند ، دچار عذاب خواهند شد" ، ضمن آنکه در دین ما تاکید شده است " علم را نزد ثروتمندان نبرید بلکه بیشتر نزد اقشار ضعیف جامعه ببرید و در واقع در خدمت اقشار ضعیف باشد".

    وی ادامه داد: نکته دیگر اینکه ، " کسانی که ادعای عالم بودن دارند و فکر می کنند که همه چیز را می دانند ، بدانند که  این فکر ، جهالت آنان را نشان می دهد"  و  " عالمی که مدرکی گرفته و یا به درجه ای از سطوح علمی رسیده نباید بین مردم ، مباهات داشته باشد و از نظر منابع دینی ما ، مباهات بین مردم بشدت رد شده است ".

    مسئول نمایندگی دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه در پایان سخنانش خطاب به فارغ التحصیلان تصریح کرد: عقب ماندگی در کشور که شایسته ملت ما نیست باید به همت شما عزیزان جبران شود و همواره بدانید که  تک تک اعضای خانواده ، بالاترین مقام در دانشگاه تا افرادی که در پائین ترین سطوح شغلی در دانشگاه مشغول هستند ، همه برای فراهم کردن شرایط تحصیل شما نقش داشتند و از آنان تشکر کنید تا خداوند نعمت هایش را بر شما افزون کند.

 

    در ادامه این مراسم نیز دانشجویان فارغ التحصیل ، سوگندنامه حرفه ای خود را قرائت کردند و  تقدیرنامه و تندیس یادبود از سوی معاون فرهنگی – دانشجویی دانشگاه به فارغ التحصیلان اعطا شد.

    لازم به ذکر است که اجرای گروه های تاتر ، سرود و موسیقی دانشجویان و همچنین گروه همخوانی ناشنوایان ، پایان بخش این مراسم با شکوه  بود که جمعی از خانواده های فارغ التحصیلان نیز در آن حضور داشتند.